Dom

Czujnik zalania – niezastąpiony wykrywacz awarii

0

Żyjemy w pośpiechu – chcielibyśmy mieć więcej czasu, dlatego nastawiamy pralkę lub zmywarkę do naczyń, gdy nie ma nas w domu. Tymczasem awarie dotyczą również sprzętów prosto z salonu, a podobne zdarzenia mogą pojawiać się w całej instalacji wodno-kanalizacyjnej. Na pomoc nadejdzie czujnik zalania.

W czym nam pomoże czujnik zalania?

Czujnik zalania to zestaw podzespołów skoordynowanych z czułymi wskaźnikami na kablu, który wykrywa rozszczelnienia instalacji i przecieki. Dzięki temu można uchronić się przed odkryciem przykrej niespodzianki po powrocie do domu. Nawet położenie nowej instalacji z rur, właśnie zakończony remont i sprzęty najlepszej jakości – to wszystko nie daje pewności, że unikniemy zmagania się z zalaniem. Wszak mały wyciek może sporo nabroić.

Inwestycja w czujnik zalania jest warta uwagi, w każdym mieszkaniu czy domu. Praktyczny detektor przyda się w każdym pomieszczeniu, także tam, gdzie nie ma nieruchomości z automatyczną obsługą. Im bardziej zawodna instalacja lub urządzenia, które mają za sobą kilka lat użytkowania, tym większe ryzyko powstania przecieku. Problemem wynikającym z tych zdarzeń może być grzyb wychodzący na ścianach, który zagraża zdrowiu i sprawia, że w pomieszczeniach pojawia się nieprzyjemnych zapach. Kolejny zgryz to konieczność przeprowadzenia remontu po zalaniu lokum (przeważnie także u sąsiadów z dołu. Ciężkie usterki i ich nieprzewidziane skutki potrafią przynieść wielkie szkody – niektórych przedmiotów po zetknięciu z wilgocią nie można przywrócić już do sprawności.

Co powinien potrafić czujnik zalania?

Detektory zalania to różnorodne parametry, które możemy uwzględnić podczas wyboru. Wymieńmy tu rodzaj zasilania – akumulator lub przewód 230 V. W drugiej kolejności zwróćmy uwagę na przedział wartości cieplnych, który powinien być dostosowany do warunków otoczenia. Wykrywacze różnie rozwiązują kwestię użycia czujek, zatem najlepiej powinno się sprawdzić długość przewodu sondy oraz opcję zamontowania kolejnych.

Naszą decyzję o wyborze może skomplikować wielki wybór wśród typów i modeli. Jeśli pomimo określenia wspomnianych parametrów, klient i tak nie wie, na co się zdecydować, powinien skorzystać z wyszukiwarki internetowej, by zestawić z sobą różne modele.

Domki holenderskie – zagospodaruj swoją działkę

Previous article

Jakiego rodzaju rekwizyty dla dziecka do kąpania?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Dom