Dom

Czysta łazienka – to trzeba wiedzieć

0

Dom jest miejscem, gdzie mamy możliwość zaznać spokoju po powrocie z pracy i cieszyć się z obecności rodziny. Żeby mieć taką bezpieczną przystań, musimy w pierwszej kolejności zadbać o wystrój domu, a następnie regularnie sprzątać i utrzymywać w nim porządek. Nanomax może nam w tym pomóc.

Czysta łazienka – dlaczego jest tak ważna?

Domowa łazienka jest strefą. Właśnie z tego powodu dobrze gdy jest uporządkowana a przede wszystkim schludna. Można o to zadbać przy pomocy odpowiednich detergentów, takich jak Nanomax. Produkt umożliwia pozbycie się wszelkich zanieczyszczeń pojawiających się w łazience, przede wszystkim w rejonie umywalki, toalety oraz wanny czy kabiny prysznicowej. Jedynie takim sposobem Twoja łazienka stanie się w pełni czysta i higieniczna.

Podstawą przy sprzątaniu łazienki jest regularne i dokładne mycie oraz dezynfekcja urządzeń sanitarnych. Podczas porządków najlepiej korzystać ze środków na zawierających chlor, które uporają się z największymi bakteriami. Grzybów, które także bardzo często pojawiają się w łazience, można uniknąć dzięki regularnemu wietrzeniu łazienki, niezbędne jest także pilnowanie drożności wentylacjiprzewodów wentylacyjnych.

Muszla klozetowa – jak najlepiej zadbać o jej czystość?

Muszlę klozetową powinno się czyścić co 2-3 dni – w taki sposób usuniesz zarazki i bakterie, których jest na niej bardzo dużo. Nanomax zrobi to doskonale oraz zagwarantuje maksimum bezpieczeństwa. Detergent dobrze jest wlewać do muszli pod koniec dnia – wtedy będzie mógł działać nieprzerwanie aż do rana. Dla zwiększenia ochrony stosuje się specjalne żele oraz kostki na muszlę – niszczą znacznie więcej bakterii i pozostawiają przyjemny zapach.

Dla jeszcze większej czystości i jak najmniejsze ilości bakterii w łazience należy zamykać deskę muszli przed spuszczeniem wody w toalecie. To jedyna metoda na to, aby uniknąć przedostawania się do łazienki bakterii kałowych oraz bakterii i wirusów, które osiadają na podłodze i ścianach, a także na kosmetykach, ręcznikach i szczoteczkach do zębów.

Poznaj sposoby na czystą i higieniczną łazienkę

Jeśli chcesz utrzymać maksymalny poziom higieny, urządzenia sanitarne czyść codziennie. Jest to niestety pracochłonne, więc na co dzień alternatywnie możesz doskonale poradzi sobie z pozostałościami naskórka oraz osadami z mydła. Wtedy wystarczy dwa razy w tygodniu zastosować detergent, aby pozbyć się pozostałych zabrudzeń i przyschniętych śladów.

Wyposaż jadalnię w stół z najwyższej półki

Previous article

Gont czy papa – jakie jest najlepsze pokrycie na dach

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Dom