Dom

Domki ogrodowe – Kilka wskazówek przed zakupem

0

Czy warto je mieć i jaki projekt wybrać, aby mieć jak najwięcej korzyści z domku ogrodowego?

Pochylmy się nad ceną

Jeżeli już pojawi się decyzja na tak i zaczniemy selekcjonować domki ogrodowe w poszukiwaniu tego wymarzonego, musimy przede wszystkim określić, jakim budżetem dysponujemy. U producentów można zakupić domki ogrodowe w przeróżnych wymiarach i kształtach i choć generalnie konstrukcje wykonane z części prefabrykowanych są relatywnie niedrogie, im większy metraż, tym grubszy portfel pochłonie budowa. Trzeba dokładnie wyliczyć pieniądze na ten cel i rozważyć, czy będziemy w stanie urządzić i wyposażyć nasze cztery kąty po postawieniu budowli na działce.. Co prawda domki ogrodowe nie są tym samym, co domki rekreacyjne, dużo bardziej rozbudowane i bardziej funkcjonalne, ale jeśli będziemy zapragnęli czasem w domku ogrodowym spędzić noc, należy zadbać o to, by był dobrze wyposażony.

Czy domek ogrodowy zmieści się na naszej działce?

To następny aspekt, który warto przeanalizować, nim wzniesiemy ogrodowy domek na swojej działce. Wprawdzie domki ogrodowe są o wiele skromniejsze od rekreacyjnych, ale nawet na małej posesji mogą zająć połowę placu. Czy powierzchnia naszego gruntu jest wystarczająco pojemna, by zmieścić domek ogrodowy i jeszcze do tego klomby? A co z przestrzenią na stół i na grilla? Tym jednak nie musimy się aż tak przejmować jak sprawą środków finansowych, ponieważ można skorzystać z porad czy projektowania przez fachowca od aranżacji architektury krajobrazu. Uda się to z pewnością przy wyborze domków ogrodowych, które mogą zajmować naprawdę niewielką przestrzeń i umożliwiają korzystanie z niego jak z altany.

Na co zamierzamy przeznaczyć domek ogrodowy?

Podejmując decyzję o zakupie domku do złożenia, musimy pomyśleć, jaką przypiszemy mu rolę. Bywają konstrukcje o różnej budowie, ale też i różnych funkcjach. Niektórzy wolą wykorzystać swój domek na szopę, inni na przestrzeń wypoczynkową, jeszcze kolejni stawiają nieduże konstrukcje z przeznaczeniem na zabawie dla swoich pociech. Najlepsze będą te konstrukcje, które mają większy metraż i łączą w sobie kilka ról, np. ogrodowej altany, nocą zamieniającej się w miejsce noclegowe. Wiele zależy od tego, ile na domek planujemy wydać.

Czy w Polsce można wypocząć na dobrych kempingach – o czym warto pamiętać

Previous article

Na czym skupia się agencja pracy tymczasowej?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Dom