Zakupy

Dresówka – co to za materiał?

0

Współcześnie dresy to jeden z najbardziej rozpowszechnionych rodzajów konfekcji. Sporej części z nas materia dresowa – czyli dresówka – budzi skojarzenia nie tylko z uprawianiem sportu, ale również z codziennym ubiorem. Elementy z dresówki nosi się zarówno w nieobwiązujących sytuacjach, jak i przy eleganckich okazjach.

Co wyróżnia dresówkę?

Dzianina dresowa występuje w wielu odcieniach i wzorach, a ilość na rynku tego materiału jest bardzo duża. Najistotniejsze wydaje się to, że konfekcja stworzona z tego materiału okazuje się bardzo komfortowa i przepuszczająca powietrze. Nadaje się na odzież zarówno dla małoletnich, jak i ich rodziców.

Dzianina dresowa jest wykonana z włókien bawełnianych z zawartością substancji syntetycznych. Cechuje się elastycznością i właściwą cyrkulacją powietrza. Tajemnica jej popularności zawiera się w tym, że jest odpowiednia zarówno na chłody, jak i na cieplejsze okresy. Występuje w różnych przedziałach grubości. Dzianinę tę dzieli się na typy: dzianinę dresową drapaną i niedrapaną, czyli pętelkową. Hurtownia dzianin Dresówka drapana i niedrapana różni się także pod względem rodzaju splotu, składu i gramatury. Dzianina pętelkowa może mieć często domieszkę elastanu lub lycry. Natomiast drapana zawiera domieszkę poliestru, który zapewnia sprężystość i trwałość na odkształcenia.

Dresówka drapana

Dresówka drapana to tkanina zwarta objętościowo, uginająca się w dotyku oraz o wysokiej gramaturze. Po drugiej stronie posiada typowy, przyjemny w dotyku meszek. Nadaje się na ciepłe bluzy, spodnie, czapki, szale oraz podszewki. Składniki tej dzianiny to głównie bawełna z dodatkiem poliestru lub elastanu. Zdarzają się też partie bez domieszek włókien sztucznych.

Dzianina dresowa pętelkowa

W odróżnieniu od drugiego rodzaju w poprzednim wypadku po lewej stronie tej dzianiny znajdziemy drobne pętelki. Dresówka niedrapana jest miła w dotyku, niezawodna – pasuje do wielu typów ubrań. Wykonuje się z niej rozmaite części garderoby – bluzy, spódnice, spodnie, sukienki, tuniki, czapki, kominy, odzież dla niemowląt oraz dzieci. Da się ją dostać w opcji sprężystej, czyli z elastanem – oraz w wersji bez elastanu. Bez tych dodatków dzianina pętelkowa jest sztywna i nie rozciąga się. Jedynie od od zestawu dodatków i gramatury zależy efekt grubości i stopień usztywnienia dresówki pętelkowej.

Kamper – koszt nie taki duży, jako go wskazują

Previous article

Dlaczego warto postawić na Francję?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Zakupy