Zakupy

Jak rozpoznać odpowiednio dopasowane prześcieradło?

0

Częstokroć przy ocenie prześcieradła powodujemy się kwestią estetyki oraz tym, że jest miłe w dotyku. Gdyby jednak nie okazało się wybrane we właściwym rozmiarze, używanie go nie zapewni komfortu.

Budzenie się na gołym materacu, bo prześcieradło się ściągnęło, utrudnia dobry moment wejścia w nowy poranek. Gdy poza tym niesie z sobą nocne przebudzenie i konieczność ponownego naciągnięcia, możemy nawet odhaczyć bezsenne godziny. Odpowiedzialny za to jest zbyt mały format, ale jeśli to prześcieradło z gumką, zbyt szerokie również będzie mogło sprawić nam niespodziankę. Kupując prześcieradła, trzeba zwracać uwagę na ich rozmiar.

Rozmiar prześcieradła a wielkość materaca

Prześcieradło frotte powinno zostać dopasowane do długości, szerokości i wysokości materaca. Na konkretnym produkcie zamieszcza się format, czyli jego długość i szerokość. W ten sposób uda nam się zgrać materac i jego obleczenie. Jeśli na przykład znajdziemy prześcieradło z gumką 160×200 cm, to uszyte jest na taki właśnie materac. Solidny model będzie miał odpowiednią ilość naddanej materii. Prześcieradło z gumką ma podaną pozom zakładu, czyli oznaczenie, na jaką grubość materaca można je założyć.

W przypadku klasycznego prześcieradła tej informacji zwykle nie ma, ale ten format też powiększony jest o zakładkę. Tę część materiału zakłada się pomiędzy brzeg materaca a brzegi mebla. Mogą to być różne ilości, więc gdy materac jest mocno uniesiony i prześcieradło powinno go okrywać, warto kupić egzemplarz o powiększonym formacie. Jeżeli niepotrzebna będzie dodatkowa ilość materiału, powinno się wybrać pasujące do rzeczywistych gabarytów materaca.

Prześcieradło z gumką 160×200 – najlepsze przyleganie

Dopasowanie prześcieradła to najważniejsza funkcja wersji z gumką. W tym wypadku wyzwaniem będzie tak samo próba założenia za małego, jak i zbyt dużego okrycia. Egzemplarz większy od materaca nieuchronnie się pomarszczy. W tym przypadku skutek okaże się raczej nieestetyczny. W wypadku gdy opisano liczby, szerokość i długość muszą odpowiadać gabarytów materaca. Podany jest zawsze i trzeci kierunek, czyli wysokość zakładu. Jeśli trudno odszukać do niego doskonałe rozwiązanie, to można wykorzystać uniwersalne prześcieradło z gumką 160×200 cm, z trochę większym zakładem. Nadmiar da się ukryć, a za krótki brzeg poskutkuje tym, że może ono się zsuwać.

Uczucie komfortu, pewny sen – to sprawy godne, by dopasowywać najlepsze prześcieradła – z gumką lub tradycyjne. To nie musi być trudne – oprócz barw i jakości materiału trzeba jeszcze zwrócić uwagę na wymiary.

Dlaczego warto postawić na Francję?

Previous article

Najdelikatniejsze akcesoria na rynku – jak wybrać kocyk dla dziecka?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Zakupy