Różności

Jaki materiał jest najbardziej popularny?

0

Coraz częściej zwracamy uwagę na to, z jakiego materiału uszyte są ubrania, jakie kupujemy. Najczęściej spotykanym materiałem jest poliester. Ubrania wykonane z owej tkaniny niespotykanie mocno się pocą i potrafią podrażnić skórę. Zanim zdecydujemy się na zakup, warto przeglądnąć metki.

Rodzaje tkanin

Wyróżniamy trzy strategiczne grupy tkanin. Sztuczne, syntetyczne oraz te z włókien naturalnych. Do naturalnych należą: bawełna, len, jedwab, wełna, włókna konopi.
Wiskoza lub włókno bambusowe to dzianiny sztuczne. Włókna syntetyczne są wytworzone ze składników, które nie występują w naturze. Należą do nich; akryl, nylon, poliester, poliamid.

Które są najbardziej powszechne?

Przeważnie spotykane są materiały mieszane. Najciekawszą i najatrakcyjniejszą propozycją jest mieszanka bawełny z włóknami sztucznymi bądź syntetycznymi. Najodpowiedniejsze ubrania to te, które składają się przeważnie z bawełny, z niewielką domieszką innych włókien. Taki skład pozwala na wieloletnie cieszenie się ubraniami. Produkt taki nie poci się oraz nie marszczy się tak jak np. len.

Jedną z wysoce powszechnych tkanin jest dzianina dresowa.
Dzianina taka to gwarancja odporności braku odkształceń np na łokciach i kolanach oraz duża przepuszczalność powietrza. Dzięki temu nadaje się zarówno w zimniejsze, jak i upalniejsze dni. Nierzadko dzianina dresowa to zestawienie znakomitej bawełny z małą domieszką włókien syntetycznych albo sztucznych. Występuje także rodzaj dzianiny dresowej, która jest wyłącznie bawełniana. Wtedy natomiast jest cięższa i sztywna, nieodporna na wypychanie. Dzianina dresowa idealnie sprawdza się jako dzianina na spódnice, bluzy i odzież dla dzieci.

Tuż obok dzianiny dresowej, niezmiernie modna jest odzież zrobiona z wiskozy i poliestru, bawełny z wełną a ponadto wełny z nutą akrylu. Takie wyjścia sprawiają, że ubrania utrzymują fason, nie mną się i wyglądają świetnie na ciele. Większość mieszanych dzianin zdaje test podczas noszenia, jednak najlepsze dla naszego ciała będą ubrania wyprodukowane z tkanin, w jakich dominują włókna ekologiczne.

Kredyt w Niemczech – cel możliwy do zrealizowania

Previous article

Typy tkanin na ubrania

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Różności