Zdrowie

Najlepsze sposoby na hemoroidy podczas podróży

0

Żylaki odbytu są bardzo bolesną dolegliwością, która potrafi znacznie uprzykrzyć życie. Gdy dotknęła cię ta dolegliwość powinieneś zastosować jeden ze środków zaradczych, tym bardziej jeśli wybierasz się w dłuższą podróż. Szybkie pozbycie się hemoroidów nie zawsze się udaje, lecz w prosty sposób możliwe jest ograniczenie dokuczliwych objawów choroby.

Jak powstają hemoroidy i w jaki sposób można im zapobiec?

Powodem występowania tej dolegliwości jest głównie nieodpowiedni tryb życia. Największym winowajcą jest nieodpowiednia dieta z niewystarczającą ilością zdrowych białek, węglowodanów i tłuszczy oraz zbyt dużą ilością słodkości i przetworzonej żywności. Dodatkową przyczyną występowania hemoroidów bywa nawet prowadzenie siedzącego trybu życia. Zapobiegawczo dobrze jest zapewnić sobie codzienną dawkę ruchu. Dzięki regularnej dawce ruchu np. podczas długiego spaceru albo biegania organizm będzie lepiej dotleniony, a poza tym polepszy się jego ogólna wydajność. Ruch wpływa także na usprawnienie perystaltyki jelit, dzięki czemu poprawia się trawienie. Jeszcze jedną korzyścią jest wzrost produkcji hormonów szczęścia, które poprawiają samopoczucie.

W jaki sposób można zminimalizować dolegliwości chorobowe w drodze?

Każda dolegliwość związana z żylakami odbytu nasila się podczas zajmowania pozycji siedzącej, więc wybierając się w dłuższą podróż dobrze jest zaplanować przystanki na zmianę pozycji czy rozprostowanie ciała oraz w miarę możliwości rozruszanie. Kolejnym sposobem na złagodzenie bólu, może być wykorzystanie dmuchanej poduszki. Warto też włożyć do torby odpowiednie leki. Świetnie sprawdzają się tutaj środki do stosowania miejscowego, takie jak maści czy czopki z propolisem. Ważną kwestią jest także odpowiednie przygotowanie się do wyjazdu przez wzbogacenie diety o produkty bogate w błonnik. Podczas podróży najlepiej jeść lekkostrawne przekąski i obowiązkowo wodę mineralną lub herbatę ziołową albo owocową. Wybierając transport publiczny warto dbać o higienę, szczególnie w ogólnodostępnych toaletach. Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą ręcznika oraz delikatnego środka do higieny intymnej.

Polisa ubezpieczeniowa dla rowerzysty – podstawowe informacje

Previous article

Na czym polega finger food catering?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.