Uncategorized

Niepełnosprawni wracają do wspólnej przestrzeni

0

Jednym z najważniejszych wyzwań współczesności jest kwestia przywrócenia ludzi niepełnosprawnych ruchowo oraz tych, którym dolegają schorzenia związane z wiekiem, społeczeństwu. Panaceum na to wyzwanie można odnaleźć w nowoczesnej technologii, podejmującej wyzwanie zwiększenia mobilności. Skutery inwalidzkie elektryczne na pewno wyciągną z domu tych, którzy dzięki temu wsparciu odzyskają perspektywę poprawy własnego losu. Korzystając ze skuterów, osoby niepełnosprawne od razu odczuwają powrót względnej swobody. Większa ruchliwość, a nawet aktywność na rynku pracy – wszystkie te skutki wiążą się z dostępnością do pojazdów, jakimi są skutery inwalidzkie elektryczne.

Najważniejsze zalety skutera inwalidzkiego

Skutery inwalidzkie elektryczne przewyższają wózki inwalidzkie lepszymi licznikami (nawet do 15 km/h), skracającymi czas przemieszczania się i umożliwiającymi dalsze wyjazdy . Poza tym – koniecznie wygoda i łatwość obsługi. Większość modeli gwarantuje proste ładowanie skutera. Nierówności podłoża, wyboje, dziury – takie wyzwania solidny skuter inwalidzki elektryczny pokonuje nie tracąc płynności. Projektanci dbają o lekkość urządzenia i nadając w mu ergonomiczny charakter umożliwiają złożenie do rozmiarów bagażnika samochodowego. No i wreszcie możemy zobaczyć atrakcyjne, designerskie projekty, różniące te maszyny od tradycyjnych wózków inwalidzkich.

Dobre rady przy wyborze skutera

Typ niepełnosprawności i zakres posługiwania się rękami Są podstawowymi wskazówkami do zdecydowania się na rodzaj i osiągi pojazdu. W celu sprostania długim trasom i barierom oraz zapewnienia bezpieczeństwa, powinniśmy zwrócić uwagę na silnik o wysokiej mocy oraz mocny akumulator. Należy też dopasować rozmiar maszyny do konkretnej osoby. Zadbajmy o promień skrętu, (nawet do dwustu stopni), oraz dobrze reagująca na nierówności zawieszenie. Ostatni i nie mniej ważny krok w ocenie skutera, to komfort i bezpieczeństwo osiągane dzięki wyposażeniu – oświetleniu i lusterkom, regulacji kolumny układu kierowniczego, udogodnieniom fotela i samej kierownicy, której kształt zapewni niskie ułożenie rąk.

Najskuteczniejsze inhalacje z Optichamber

Previous article

Kto powinien zainteresować się zakupem kampera?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.