Rodzina

Porada prawnika i psychologa za darmo – gdzie szukać?

0

Jeśli przytrafi się nam rodzinny dramat, nie należy czekać z szukaniem pomocy. Owa regułą zdaje się obowiązywać wówczas, gdy nieodzowna będzie porada prawnicza, co często jest równoznaczne z potrzebą wsparcia psychologicznego. Gdzie można się zwrócić, gdy zdarzy się nam losowe zdarzenie?

Jak działa telefon zaufania?Sięgnij po numer Niebieskiej Linii

Wyjściem z problemów – co najmniej na pierwszy ogień – okaże się zainicjowany właśnie w tym celu punkt interwencyjny Niebieskiej Linii. Gdy wpadliśmy w kłopoty i nie obejdzie się bez pomocy bądź nawet porady, warto zadzwonić pod numer 116 123. Niebieska Linia jest sprawdzonym przykładem właściwych procedur działania, który uratował wiele osób w trudnych momentach ich egzystencji. Najlepiej jest znać również alternatywny numer na Niebieską Linię: 800 12 00 02 z dyżurującą osobą, która pomoże i pokieruje wszystkim w najodpowiedniejszy sposób. Ten projekt jest skierowany zwłaszcza w kierunku przemocy w rodzinie, która nieodmiennie okazuje się zasadniczym osobistym ciosem. Dzwoniąc pod jeden z tych numerów na pewno trafimy na wsparcie psychologa, a znawcy tematu powiedzą nam, jakie działania związane z prawem należy przedsięwziąć, kiedy potrzebujemy takich wskazówek.

Bezpłatne porady prawne w każdym powiecie

Od początku 2019 roku w całej Polsce dostępnych jest wiele placówek z darmową pomocą prawniczą. To tam w przypadku problemów możemy skorzystać z pomocy prawników, którzy nie oczekują od klientów opłat. W razie potrzeby w jakiejś konkretnej kwestii, możemy w okno przeglądarki wprowadzić frazę np. „adwokat sprawy rodzinne łódź „, aby znaleźć prawnika, który zajmuje się akurat takimi wyzwaniami. Jeśli jednak nie znajdziemy pod tym hasłem żadnego specjalisty od Kodeksu rodzinnego, który zajmie się przedstawionym problemem, należy namierzyć w okolicy placówkę porady prawnej, a tam z na pewno otrzymamy poradę i wsparcie. Musimy wiedzieć, że gdy brak nam środków, otrzymamy obrońcę z urzędu.

Internet także może pomóc w sferze porad psychologicznych

Możemy nie zdecydować się na użycie  Niebieskiej Linii – wtedy dobrze jest poszukać w sieci, by uzyskać wskazówki psychologiczne online. Tutaj sprawa jest bardziej skomplikowana, jako że w Polsce strony tego typu nie osiągnęły jeszcze wielkiego zainteresowania – ale zagraniczne strony na szczęście mają także opcję skorzystania z tzw. słuchacza, który używa języka polskiego. Nie możemy mieć pewności, czy konsultujemy się z magistrem psychologii, lecz użytkownicy takich serwisów doceniają okazję do zwierzenia się komuś ze swoich sekretów. Metodą na skorzystanie z nieodpłatnej sesji u psychologa jest konsultacja u lekarza rodzinnego, który wystawi właściwe skierowanie.

Najdelikatniejsze akcesoria na rynku – jak wybrać kocyk dla dziecka?

Previous article

Sieć kancelarii ze skuteczną pomocą prawną

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Rodzina