Dom

Skuteczne sposoby na uniknięcie zachlapania łazienki

0

Wyposażając malutką łazieneczkę musimy dokonać wyboru – wanna, czy prysznic. Aby podjąć odpowiednią decyzję, należy wziąć pod rozwagę w pierwszej kolejności własne przyzwyczajenia i upodobania. Wybierając wannę, możemy dopasować ją tak, żeby pełniła ona także rolę prysznicu. Niestety prysznicu nie da się tak rozbudować żeby stał się wanną. W marketach budowlanych mamy możliwość poznania się z bardzo szeroką ofertą sanitariów, pasujących do dowolnej łazienki i spełniających indywidualne upodobania

Wanna z funkcją natrysku czyli jak odnowić łazienkę

Kabino-wanna to zestaw, który ma w sobie wannę oraz specjalny parawan nawannowy. Chcąc sprostać wymaganiom klienteli, producenci sanitariów coraz częściej proponują w swoich kolekcjach takie rozwiązanie. Dzięki coraz szerszej ofercie kabino-wanien posiadamy możliwość dopasowania kompletu pod wymiary łazienki a dodatkowo dobrania interesującego wzornictwa i charakteru. Na taki wybór mogą się jednak nastawićjedynie osoby, które przeprowadzają poważniejszy remont łazienki, bądź wyposażają ją po raz pierwszy.

Przeróbka wanny bez remontu

Montaż kabino-wanny to poważna inwestycja, stąd też aby zaoszczędzić pieniądze, możemy zdecydować się na kupno pojedynczych modułów. Dostosowanie wanny żeby spełniała również rolę prysznicu nie będzie już takie kosztowne.
Wydawać się może, że montaż słuchawki prysznicowej załatwi sprawę szybkich kąpieli. Niestety bez właściwej zasłony, nasza łazienka stale byłaby zamoczona. Naprawdę warto zainwestować w odpowiednią formę zasłony, by po każdej kąpieli nie musieć czyścić całej łazienki.
Najłatwiejszym podejściem jest oczywiście dobrze nam znana zasłona prysznicowa.
Na szczęście pożegnaliśmy już dawne czasy, gdy wieszano niehigieniczną ceratę.

Współczesne zasłony prysznicowe nie mają nic wspólnego z obskurnymi ceratami z ubiegłych lat. Jeśli osłony prysznicowe źle nam się kojarzą, możemy zakupić powszechne parawany do wanien.

Siedzisko do wanny – wygoda oraz bezpieczeństwo

Genialnym gadżetem, w jaki należy się zaopatrzyć gdy planujemy brać prysznic w wannie jest siedzisko do wanny. Stołeczek uprości nam zabiegi pielęgnacyjne. Siedząc na nim możesz komfortowo namydlić całe ciało, ogolić nogi, czy zrobić peeling. Dzięki niemu unikniesz kładzenia się w wannie, niewygodnych zmian pozycji, a jednocześnie siedząc minimalizujesz zagrożenie poślizgnięcia się oraz upadku. Siedzisko do wanny  musi spełniać kilka wymogów by dobrze pełniło swoją funkcję.
Żeby było wygodne musi mieć właściwą wielkość.

Innym elementem jest sposób montażu. Stołeczki mogą być mocowane do wanny, do ściany, lub po prostu do niej wkładane.

Czy trzeba bez względu na konsekwencje pozostawać w toksycznym związku?

Previous article

Bariery w domu rosną wraz z wiekiem

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Dom