Prędki Blog

Blog Prędkiego

Różności

Woda wodorowa – czy faktycznie poprawia zdrowie?

Woda wodorowa od długiego czasu skupia badaczy z wielu krajów. Dzięki coraz bardziej przystępnym możliwościom jej stworzenia staje się bardziej popularna. Wystarczy generator wody wodorowej, żeby uzyskać ją w swoim domu. Czy warto?

Czy wiemy czym jest woda wodorowa?

Woda wodorowa to wolna od zanieczyszczeń woda, z „nadprogramowymi” cząsteczkami wodoru. Generator wody wodorowej łączy wodór w postaci gazowej z wodą, unikając przy tym wiązania z jej cząsteczką.

Woda wodorowa stała się istotą licznych prac badawczych naukowców, podbiła przy tym rynek japoński i koreański. W Polsce generatory do jej pozyskiwania relatywnie niedawno zaczęły występować w sprzedaży, ale i tak pozyskują coraz większe grupy użytkowników.

Woda nasycona wodorem – pozytywne skutki

W badaniach udowodniono, iż woda wodorowa H2 jest wspaniałym antyoksydantem, który poprawnie radzi sobie z wolnymi rodnikami. Wolne rodniki odpowiadają za zapalenia i tworzenie się niebezpiecznych zmian w ciele – między innymi nowotworowych. Następstwem zbytniej ich ilości w organizmie może być niebezpieczny stres oksydacyjny. Powoduje on – Alzheimera, Parkinsona, RZS czy różne cukrzyce. Dzięki wartościom antyoksydacyjnym ciecz ta zabija wolne rodniki, redukując możliwość choroby.

Ciekawe zalety wody wodorowej

Częste picie wody z wodorem uodparnia organizm, jak również wspiera funkcjonowanie układu odpornościowego. Przyspiesza regenerację, dlatego szczególnie sugerowana jest przy ciężkim treningu fizycznym, w ciąży oraz osobom w podeszłym wieku czy po urazach.

Wodę z wodorem ze względu na jej cechy detoksowe poleca się też sportowcom. Dobre rezultaty otrzymają również osoby chcące schudnąć. Woda nasycona wodorem polepsza przemianę materii, sprzyja redukcji cellulitu i normalizuje trawienie.

Czym różni się woda wodorowa od wody butelkowanej?

Nawodnienie ciała to fundament zdrowia oraz poprawnych procesów zachodzących w naszym organizmie. Właściwa ilość wody powoduje procesy trawienne, a jednocześnie daje witaminom i minerałom możliwość przepływu do wszystkich komórek.

Woda nasycona wodorem to gwarant wiele bogatszego nawodnienia niż zwyczajna woda mineralna. Woda wodorowa jest bezdyskusyjnie bogatsza w regeneracyjne cechy, co na pewno ma wpływ na pozytywne rezultaty przy regularnym jej spożywaniu.

Dzięki małym cząsteczkom organizm łatwiej i efektywniej przyswaja wodę nasyconą wodorem. Jeśli staramy się o prawidłowe nawodnienie, dobrze jest zaczerpnąć korzyści, które uzyskamy przy jej piciu.

Decydując się na generator wody wodorowej, już nigdy nie kupimy wody butelkowanej, co łączy się z niższymi wydatkami. Poza tym jest to bardzo sprzyjające naturze rozwiązanie, które niweluje bezużyteczny plastik w naszym otoczeniu. Jak widać, generator wody wodorowej dostarcza tylko zalety oraz plusy.