Różności

Domki holenderskie – zagospodaruj swoją działkę

0

Często ludzie posiadają nieduży kawałek ziemi, działkę pochodzącą np. ze spadku, z którą nic nie robi. Chciałoby się korzystać z domku letniskowego, by służył jako letnia baza urlopowa, ale odstrasza od tego wygórowana cena. Czy rozważniejszą opcją będzie dom holenderski?

Prosty sposób na własne urlopowe plany

Nie różni się on od standardów domku letniskowego, a kosztuje o wiele mniej. Jeśli jesteśmy w stanie się szybko określić z wyborem, wystarczy go nabyć i dostarczyć na posesję. Parę godzin i od ręki możemy zameldować się do swojej urlopowej siedziby. Poza tym, gdy okolica w której go postawimy, mieści się blisko naszego adresu zameldowania, uda się tu spędzać więcej wolnych chwil z rodziną.

Niedrogo i bez wysiłku

Rok – minimalnie tyle czasu musimy przeznaczyć na wzniesienie murowanego lub drewnianego budynku. Z wszystkimi niezbędnymi krokami zakup domku holenderskiego może potrwać maksymalnie kilka godzin, więc uda się zacząć korzystać z niego przed upływem doby. Jeśli nie wchodzi w grę wzięcie dużej pożyczki, warto znaleźć rozwiązanie alternatywne. Jeśli mamy gdzie mieszkać, a dom na działce ma mieć funkcję rekreacyjną, niepotrzebne będzie nadwyrężanie rodzinnych finansów. W ofertach czekają na nas domki holenderskie nowe, a także używane, tańsze o 50 proc.

Zapomnij o papierologii

Domki holenderskie mogą być stawiane bez decyzji urzędniczej. Przeważnie kosztuje to dużo zdrowia i opóźnia moment wprowadzenia się do wakacyjnego lokum. Kolejną ważną korzyścią jest to, że działka niekoniecznie musi należeć do nas. Wystarczy 21 dni, by stał on już legalnie, choć do tego czasu urzędnik może przesłać odmowę. Jedyną wadą jest to, ze zezwolenie jest ważne 4 miesiące, jednak zakładając, że domki holenderskie są przenośne – nie musi mieć to dużego znaczenia.

Woda i prąd

Domki holenderskie są wyposażone w instalację elektryczną i kanalizacyjną. Montuje się w nich ocieplenie, toteż można w nich spędzać również chłody. Należy tylko przemyśleć dokładnie jakie mamy plany wobec domku.

Jak każde rozwiązanie, domki holenderskie nie są pozbawione czułych punktów. Wrażliwe na korozję, niezbyt dobrze trzymają temperaturę w zimne dni i nagrzewają się podczas upałów, oraz brak im izolacji akustycznej. Jednak domki holenderskie to rozwiązanie tymczasowe, wiedząc o tym wcześniej, decydujemy się na nie mimo różnych słabszych parametrów.

 

Wady i zalety outsourcingu pracowniczego

Previous article

Czujnik zalania – niezastąpiony wykrywacz awarii

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Różności