Zakupy

Typy tkanin na ubrania

0

Świadomość konsumentów z każdym rokiem jest coraz większa. Nabywając ubrania zwracamy uwagę nie tylko na cenę lecz również na skład i znakomitą jakość artykułu. Producenci niestety notorycznie oferują nam ubrania z syntetycznych materiałów, które sprawiają, że skóra natychmiast się poci oraz występują na niej podrażnienia. Stąd zanim dokonamy zakupu, należy zerknąć na metkę.

Jakie są główne gatunki tkanin?

Istnieją materiały naturalne, sztuczne i syntetyczne. Wśród naturalnych możemy wyliczyć len, konopie, jedwab albo bawełnę.
Następna grupa to dzianiny sztuczne. Kwalifikujemy do nich m.in. wiskozę oraz bambus. Włókna syntetyczne są wytworzone ze składników, jakie nie występują w naturze. Należą do nich; akryl, nylon, poliester, poliamid.

Które są najbardziej rozpowszechnione?

Producenci tkaninowi przeważnie proponują ubrania wytworzone z tkanin mieszanych. Najciekawszą i najatrakcyjniejszą propozycją jest kompozycja bawełny z włóknami sztucznymi lub syntetycznymi. Najporządniejsze ubrania to te, które składają się głównie z bawełny, z minimalną domieszką innych włókien. Materiał taki posłuży przez kilka lat, jest miły w noszeniu a także nie marszczy się zbyt mocno.

Wśród najmodniejszych a jednocześnie najwygodniejszych można wymienić dzianinę dresową.
Tkanina ta jest wytrzymała, określa ją niezwykle wysoka przepuszczalność powietrza a dodatkowo odporność na czyszczenie w pralce. Idealnie sprawdza się w lecie jak również w zimie. Tkanina nierzadko jest wykonana z bawełny z domieszką elastanu bądź poliestru. Występuje również rodzaj dzianiny dresowej, która jest tylko bawełniana. Wtedy jednak jest cięższa oraz sztywna, nieodporna na wypychanie. Dzianina dresowa nadaje się na bluzy, spodnie spódnice, czapki lub garderobę dziecięcą.

Oprócz dzianiny dresowej szalenie powszechna jest odzież wykonana z bawełny z nutą poliestru, elastanu, wełny z akrylem, bawełny z wełną, poliestru z wiskozą. Takie rozwiązania sprawiają, iż ubrania trzymają fason, nie mną się i wyglądają pięknie na ciele. Ważne jest, by wybierać mieszanki, jakie posiadają większą zawartość włókien ekologicznych.

Jaki materiał jest najbardziej popularny?

Previous article

Praca za granicą – korzyści?|Wyjazd za granicę- od czego rozpocząć|Jak rozliczyć podatek z pracy za granicą?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Zakupy