Przy wyborze pokrycia dachu konieczna będzie wiedza i rozeznanie w kwestii możliwych opcji oraz ich parametrów. Podczas wyboru można też skorzystać z poradników dostępnych na stronach producenta. Odpowiednie rozeznanie jest niezwykle ważne podczas prac budowlanych.
Dlaczego papa termozgrzewalna może się sprawdzić jako pokrycie dachowe?
Prace remontowe, bez względu na ich zakres, zawsze wiążą się z koniecznością wcześniejszej organizacji całego przedsięwzięcia. Jest tak również podczas naprawy pokrycia dachowego. W przypadku planu samodzielnej pracy, musimy wcześniej sprawdzić stan oraz określić rodzaj pokrycia dachowego, a następnie zająć się wyborem materiału na jego wymianę. Jeśli na dachu występują nierówności, możemy mieć problem z podjęciem decyzji. Do wyboru mamy dwa materiały-pierwsza z nich to papa, a drugą jest gont bitumiczny. W takiej sytuacji najprawdopodobniej spora część osób uda się do specjalistycznego sklepu, gdzie wybierze specjalną masę, która nie wymaga rozgrzewania, czyli gont. Do remontu zadaszenia, potrzebujemy go raptem kilka warstw. Jednak czy rzeczywiście będzie to właściwym wyborem? Niejednokrotnie takie rozwiązania się sprawdzają, aczkolwiek warto wiedzieć o tym, że gdy na dachu znajdują się nawet najmniejsze nierówności, to najprawdopodobniej nie wszędzie dotrzemy takim lepikiem, finalnie istnieje zagrożenie ponownego pojawienia się przecieków. Świetną alternatywą dla gontu jest w takiej sytuacji papa termozgrzewalna. Precyzyjne zaaplikowanie jej na dach budynku zapewnia szczelności oraz trwałości, a w efekcie brak konieczności napraw przez długi czas.
Pokrycie dachowe – dobierz je do kształtu dachu
W teorii można stwierdzić, że oba te rozwiązania mogą się okazać tak samo dobre. W gruncie rzeczy wszystko zależne jest od kształtu danego dachu. W niektórych sytuacjach to gont bitumiczny będzie lepszym rozwiązaniem. Takie rozwiązania mogą być użyte tylko wtedy, jeżeli uszkodzenia przeznaczone do naprawy znajdują się na dachach spadzistych oraz płaskich, ale o tradycyjnym kształcie. Wyłącznie w takiej sytuacji mamy zagwarantowany bezproblemowy montaż bezproblemowego montażu. Gont bitumiczny jest materiałem bardzo odpornym na działanie grzybów, jest też świetną izolacją akustyczną, co więcej jest łatwy w montażu, ale jego minusem jest to, że jest także bardzo łamliwy. Papa termozgrzewalna jest za to surowcem dużo bardziej miękkim, a jednocześnie bardziej wytrzymałym, ale do jej układania wymagane jest poświęcenie czasu do odpowiedniego przygotowania podłoża. W chwili rozpoczęcia aplikacji nie powinny występować nawet najmniejsze nierówności – w przeciwnym wypadku papa nie będzie poprawnie przymocowana do podłoża. Następny krok wymaga przygotowania dedykowanego palnika, który posłuży do podgrzania rozwijanej papy. Wbrew pozorom są to nieskomplikowane czynności, a przyłożenie się do ich wykonania zagwarantuje nam naprawdę zadowalający efekt końcowy.
Comments