Czasami zabiegi inhalacyjne mogą okazać się niezbędna; w tego typu przypadkach specjalista uznaje, że właściwie mogą sprawdzić się środki wziewne, wybierane zarówno przy normalnych zaziębieniach, jak i przy groźniejszych, długotrwałych chorobach (takich jak na przykład zwłóknienie torbielowate). Do wykonywania bezpiecznej terapii inhalacyjnej niezbędny będzie naturalnie konkretny inhalator, chociaż zdecydowanie praktyczniejsze oraz zdecydowanie zdrowsze może okazać się wykorzystywanie go w zespoleniu z komorą do inhalacji, taką jak choćby Optichamber.
Jak przebiega proces nebulizacji?
Nebulizacja to termin lekarski, odnoszący się do wziewnego stosowania preparatu. Aby tego dokonać, nieodzowne będzie zapewnienie sobie nebulizatora, czyli urządzenia, które rozcieńczy przepisany medykament do postaci sprayu i w ten sposób zapewni nam jego bezproblemowe przyjmowanie. Preparat po tego typu aplikacji trafia niemal natychmiast do płuc i oskrzeli, co przyspiesza jego dobroczynne działanie; korzystnie na dodatek pamiętać, że w przypadku leku w formie sprayu używana jest znacznie mniejsza porcja niż w w przyrównaniu do środków w innej formie, co redukuje ewentualne skutki uboczne.
Komora inhalacyjna – dodatek czy konieczność?
Do zastosowania nebulizacji wystarczy podstawowy inhalator, ale zdecydowanie wydajniejszym pomysłem jest wybór nowoczesnej komory inhalacyjnej. Optymalizuje ona aplikowanie leku, użytkownik na dodatek ma możliwość z jej wykorzystaniem dostrzec, czy przyjął dobrą ilość. Komora do inhalacji Philips Optichamber cechuje się nadzwyczaj niewielkim oporem oddechu, co umożliwia stosowanie sprzętu również młodszym pacjentom (w grę wchodzi wówczas nieco niższe ciśnienie). Na dodatek komora Optichamber posiada odpowiednio dostrzegalny zawór wydechowy, który wspiera liczenie ilości naszych oddechów, a ponadto komora pozwala na prawie gruntowne zużytkowanie medykamentu. Komora przeznaczona do inhalacji jest relatywnie nie największa i bez problemu nie sprawi kłopotu z transportowaniem.
Comments