Różności

O czym pamiętać, gdy lato skończy aktywność naszego kampera?

0

Kampery są eksploatowane przeważnie latem, kiedy w trakcie zasłużonych urlopowych tygodni przemierzamy rodzinne strony (lub przekraczamy granice naszego państwa) by wypocząć po miesiącach wytężonej pracy. Gdy zakończy się sezon, co wypada w okresie od września do października, należy przygotować maszynę do zimowania. Czym należy się zająć, by dobrze przygotować kamper do kolejnego sezonu?

Nie ma nic ważniejszego niż przegląd kampera

Po pierwsze – weźmy się za mechanikę i podzespoły służące do jazdy. W pierwszej kolejności auto potrzebuje skontrolowania jakości systemów i układów z płynami funkcjonalnymi, np. hamulcowego, chłodniczego czy z olejem silnikowym. Najczęściej zużywającymi się częściami są filtry – ten pod maską od silnika i filtr w kabinie – powinniśmy je wymienić, ze względu funkcjonowanie klimy. Jeszcze ważniejsze będzie ustalenie kondycji hamulców; nawet nieznaczne odstępstwo od normy powinno nas bardzo zaniepokoić i skłonić do wymiany wadliwych klocków czy tarcz. Nie można zapominać o ogumieniu; co prawda jeżeli nie wybieramy się nigdzie w okresie zimowym, o tym ostatnim punkcie możemy zapomnieć, jednak jeśli marzą nam się wycieczki po białych, stromych drogach, dobrze będzie pamiętać o wymianie ogumienia na zimowe, uzupełnione zabraniem na pokład specjalistycznych łańcuchów do jazdy po śniegu.

O czym jeszcze musimy pamiętać?

Gdybyśmy jednak pozostawili kampera w stanie spoczynku na kilka miesięcy, należy wynieść z niego akumulator spoczynkowy. Z drugiej strony powinno się co jakiś czas uruchamiać kampera i zaaplikować mu nawet niedługą rundkę (może nawet odbyć sę na terenie parkingu) – to najlepszy sposób, by zadbać o kondycję akumulatora rozruchowego. Kampery przed końcem okresu wakacyjnego powinny zostać też dokładnie posprzątane, opróżnione z środków spożywczych, nawet, jeśli żywność pozostaje w fabrycznych opakowaniach. Tak samo trzeba postąpić w przypadku wyposażenia, przede wszystkim pościeli,koców i poduszek, ale również delikatnego sprzętu elektronicznego, choćby telewizora. Jeśli wszystko zrobimy z wielką uwagą, właściwie przygotowany na zimę pojazd będzie nam służył długo, a za rok zaoszczędzimy sobie w pracy i wydatków.

 

 

Profesjonalny detektor gazów – co to takiego?

Previous article

Komu przysługuje nieodpłatna pomoc prawna

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Różności